MENU

Zima v Jizerských horách

Jizerské hory jsou jedním z nejnavštěvovanějších pohoří v České republice. Milovníci zimního sportu si zde přijdou na své. Najdete zde hned několik ski areálů, které uspokojí každého lyžaře.

Ski areál Tanvaldský Špičák

 je největším lyžařským areálem Jizerských hor. Vzdálenost od hotelu 6,5 km. Přímo od hotelu jezdí skibus. Ve ski areálu je sedačková lanovka a 5 vleků. Tanvaldský Špičák má celkem 10 sjezdovek s celkovou délkou 8,2 km. Areál také nabízí veškeré služby včetně půjčovny lyžařského vybavení, lyžařskou školku, občerstvení, restaurace a parking přímo u sjezdovky.

Ski areál Severák

Severák nabízí 10 vleků a jeden pojezdový koberec pro výuku malých lyžařů. 9 vleků je Poma, jeden je typu kotva. Celková délka sjezdovek je 4,3 km, převážně střední a nižší obtížnosti. Ski bud od nás jezdí v pravidelných intervalech.

Pro běžkaře je v současné době je k dispozici téměř 200 km oblíbeného terénu. Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově.

Doporučujeme dojet a na Brechschmiedova kaplička a odtud na Jizerskou magistrálu cca 5 km.

 

 

 

Speciální nabídka